Zľava -5%
 • lyže BLACK CROWS CAMOX FREEBIRD 2022/23
 • Obrázok (115488)
 • Obrázok (115489)

lyže BLACK CROWS CAMOX FREEBIRD 2022/23

Univerzálna skialpová lyža, ktorú budeš milovať od jesene do jari. Inovovaný shape a vyladená tuhosť ti prinesie menej vibrácií a ešte väčšie pohodlie pri jazde od firnu po prašan.
Pohlavie
Unisex
749,95 € s DPH 712,45 s DPH / par 593,71 € bez DPH / par
Dostupnosť na predajni:
Stará Vajnorská (BA) -
BORY MALL (BA) -

lyže BLACK CROWS CAMOX FREEBIRD 2022/23

Univerzálna skialpová lyža, ktorú budeš milovať od jesene do jari. Inovovaný shape a vyladená tuhosť ti prinesie menej vibrácií a ešte väčšie pohodlie pri jazde od firnu po prašan. 

Skialpová univerzálka, s ktorou zvládneš akúkoľvek výzvu. Na jeseň pri prvom snehu oceníš výbornú točivosť, počas zimy v prašane ťa udrží na povrchu, rovnako ako pri rozmáčanom jarnom firne. A keď budeš chcieť pojazdiť na pieste? Ani tam ťa nesklamú, a to aj keď sa do toho budeš chcieť poriadne oprieť a voliť dlhý oblúk. Progresívny predný rocker, ľahko zdvihnutá pätka a rádius 17 m zaručujú perfektnú ovládateľnosť a pivoting. Titanal pod viazaním ti umožní namontovať aj hybridné viazanie, karbón a sklolaminát spolu s vyladeným flexom zabezpečuje dobrý grip a stabilitu aj vo vyššej rýchlosti, bez nechcených vibrácií.

Zážitok z jazdy od prašanu po firn

Ak hľadáš ideálnu lyžu na skialp aj freetouring, je 95 mm pod stredom tvoja ideálna šírka. V mäkkom snehu vytvára dostatočný vztlak, ktorý ťa neutopí, a z každej jazdy vyťaží maximálny zážitok, ktorý si vďaka ľahkej ovládateľnosti vždy užiješ. 17% rocker a progresívna špička zlepšujú vztlak a dodávajú lyži stabilitu, lyže sa nehryzie ani v prefúkanom snehu. Progresívna špička, ľahko zdvihnutá pätka a celkovo vyladená tuhosť zaistí, že sa ti lyže nezareže do mäkkého snehu, ale zostane plávať na povrchu. Tuhý stred a spevnená špička zabezpečia stabilitu na ľade, bez nechcených vibrácií.

Stabilný grip ťa podrží pri náročných zjazdoch aj pri kľučkovaní medzi stromami alebo jazde v bubnoch

Správny pomer medzi pozdĺžnou a priečnou tuhosťou je kľúčom k tvojej stabilite a ľahkej ovládateľnosti lyží Black crows. To si pri konštrukcii modelu dobre uvedomoval aj Julien Regnier, ktorý v záujme tvojej stability a bezpečia vložil do lyže camox freebird nasledujúce prvky.

 • Titanalová výstuž v strede lyže - tlmí vibrácie, dáva lyži pokoj a grip - stabilita v rýchlosti a možnosť montáže hybridného viazania.
 • Karbón po celej dĺžke - rozkladá zaťaženie na celú dĺžku lyže, vysoká torzná tuhosť.
 • Sklolaminát - vysoká torzná tuhosť a dlhá životnosť - lyže neuskakuje v oblúku.
 • Stredne dlhý camber – dostatočný kontakt lyže so snehom – hrana dobre drží v rýchlosti.

Strmé a úzke žľaby pre teba nebudú prekážkou ale radosťou.

Počas jazdy vo voľnom teréne je potrebné rýchlo meniť smer, vyhnúť sa skale, nerovnosti alebo bezpečne prejsť úzkym miestom. Jednoduchá ovládateľnosť lyží Camox freebird ti umožní zjazdiť aj náročnejšie terény s väčším zážitkom. Veď hlavným prínosom lyží Black crows je práve ľahkosť jazdy a ľahké ovládanie - či už si ostrieľaný lyžiar alebo skialpový začiatočník.

Camox Freebird ti ušetrí veľa síl pri náročných túrach.

V horách je cítiť každý gram navyše – obzvlášť pri nástupe, ktorý by ťa nemal vysiliť a okradnúť ťa tak o zážitok zo zjazdu. Aj so skvelým jazdnými vlastnosťami na tvrdom zľadovatenom snehu je lyža Camox Freebird prekvapivo ľahká. Môže za to jadro z Paulownie, karbónu a sklolaminátu, vďaka ktorému sa lyže pýšia mušou váhou. Šírka 95 mm zabezpečuje, že sa ani v mäkkom snehu nebudeš boriť, čo ti ušetrí mnoho síl.

Rozmery a hmotnosť:

 • Dĺžka lyže: 157,1cm = Hmotnosť páru bez viazania: 2550g, Šírka pätky: 11,1cm, Šírka špice: 13,2cm, Šírka stredu: 9,5cm.
 • Dĺžka lyže: 164,3cm = Hmotnosť páru bez viazania: 2700g, Šírka pätky: 11,2cm, Šírka špice: 13,4cm, Šírka stredu: 9,5cm.
 • Dĺžka lyže: 171,1cm = Hmotnosť páru bez viazania: 2850g, Šírka pätky: 11,3cm, Šírka špice: 13,4cm, Šírka stredu: 9,5cm.
 • Dĺžka lyže: 178,4cm = Hmotnosť páru bez viazania: 2950g, Šírka pätky: 11,4cm, Šírka špice: 13,6cm, Šírka stredu: 9,5cm.
 • Dĺžka lyže: 183,4 cm = Hmotnosť páru bez viazania: 3100g, Šírka pätky: 11,5cm, Šírka špice: 13,6cm, Šírka stredu: 9,5cm.
 • Funkčné prvky: Rádius: 17m.

Parametre

Pohlavie Unisex
Hmotnosť2,55 kg
Naposledy navštívené
Univerzálna skialpová lyža, ktorú budeš milovať od jesene do jari. Inovovaný shape a vyladená tuhosť ti prinesie menej vibrácií a ešte väčšie pohodlie pri jazde od firnu po prašan.