• lampa FENIX CL26R RED

lampa FENIX CL26R RED

 • Obj. čislo: 251000042
 • Výrobca: FENIX
Fenix CL26R je praktický prenosný nabíjací lampáš, ktorý môžete použiť pre osvetlenie miestnosti, stanu či pracovného stola. Vysoko jasné diódy ukryté pod valcovým difuzérom poskytujú svetelný tok až 400 lúmenov (ANSI) a vydrží až 400 hodín.
Materiál
ABS plast
Pohlavie
Unisex
59,90 s DPH / ks 49,92 € bez DPH / ks
Dostupnosť na predajni:
Stará Vajnorská (BA) -
BORY MALL (BA) -

lampa FENIX CL26R RED

Fenix CL26R je praktický prenosný nabíjací lampáš, ktorý môžete použiť pre osvetlenie miestnosti, stanu či pracovného stola. Vysoko jasné diódy ukryté pod valcovým difuzérom poskytujú svetelný tok až 400 lúmenov (ANSI) a vydrží až 400 hodín. Lampáš je napájaný Li-ion akumulátorom typu 18650 s kapacitou 2600 mAh (súčasť balenia), ktorý sa nabíja priamo v Lampáši pomocou micro-USB konektora. V prípade núdze je možné lampu napájať aj dvomi jednorazovými CR123A batériami. Lampáš ponúka celkom osem režimov svietenia vrátane spodného a bočného svietenia a nechýba ani červené svetlo, ktoré nenarušuje adaptáciu očí na tmu.

Bočné svietenia a spodná svietenie sú veľmi praktické funkcie výrazne šetriace energiu. Hodí sa najmä v situáciách, kedy nie je kruhové všesmerové osvetlenie potrebné. Lampáš je tiež vybavený funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití v režimoch turbo (400 lúmenov) a vysoký (150 lúmenov) lampáš postupne znižuje výkon v malých krokoch pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia.

Vďaka odolnej a nárazuvzdornej konštrukcii s krytím IP66 možné svetlo bezpečne používať aj v nepriaznivom počasí (silný dážď). Horná strana lampáša je opatrená závesným okom a silným neodýmovým magnetom, takže homožno ľahko zavesiť alebo upevniť na čokoľvek železné. Možnosti upevnenia ďalej rozširuje závit na statív, ktorý je tiež na hornej strane lampáša. Vďaka kompaktným rozmerom a váhe 165 gramov je lampáš vhodný zvlášť pre kempovanie a turistiku.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) určenej v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre nabíjacieho lampáša Fenix CL26R

 • Svetelným zdrojom sú vysoko jasné SMD diódy a červené LED.
 • Osem režimov výkonu: 400 lúmenov (5 hodín) -> 150 lúmenov (15 hodín) -> 40 lúmenov (30 hodín) -> bočné svietenie 25 lúmenov (58 hodín) -> spodné svietenia 3 lumeny (240 hodín) -> spodné svietenie 25 lumenov (58 hodín) -> červené LED 1 lumen (200 hodín) -> červené blikanie 1 lumen (400 hodín).
 • Merané s pribaleným Li-ion aku 18650 s kapacitou 2600 mAh.
 • Elektronika s funkciou predĺženej doby svietenia a ochranou proti opačnému vloženiu batérií.
 • Akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh už je súčasťou balenia, ako náhradný možno použiť ľubovoľný 18650 akumulátor z našej ponuky. V prípade núdze je možné lampu napájať aj dvomi jednorazovými CR123A batériami.
 • Nabíjanie cez micro-USB konektor.
 • Mrazuodolné prevedenie, akumulátor je dobre izolovaný proti nízkym teplotám, takže možno lampu používať aj pri teplotách hlboko pod nulou.
 • Vyrobené z odolného plastu, lampáš je nárazuvzdorný pádom z výšky 1 metra.
 • Vodeodolný podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).
 • Všesmerový difuzér vytvára široký rovnomerný svetelný kužeľ s dosahom až 25 metrov.
 • Horná strana vybavená závesným okom, neodýmovým magnetom pre pripevnenie na čokoľvek železné a závitom pre upevnenie na statív.
 • Rozmery 4,9 cm (priemer) x 9,7 cm (výška).
 • Váha 165 gramov (vrátane akumulátora).
 • Súčasťou balenia je lampáš, akumulátor Fenix 18650 2600 mAh, náhradné o-krúžok, závesná karabína a USB kábel.

Použitie Fenix CL26R

Z výroby môže byť vnútri lampášu na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Pre zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo stlačené po dobu 1 sekundy. Šesť stupňov výkonu bieleho svetla sa cyklicky prepína stlačením tlačidla, červené svetlo sa aktivuje dvojitým rýchlym stlačením tlačidla. Ďalším stlačením prepnete do červeného blikacieho režimu a dvojitým stlačením sa vrátite späť do režimov bieleho svetla.

Lampáš je vybavený funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití v režimoch turbo (400 lúmenov) a vysoký (150 lúmenov) lampa postupne znižuje výkon v malých krokoch pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia.

Upozornenie na vybitý akumulátor - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu.

Nabíjanie lampáša Fenix CL26R

Pre nabíjanie lampy odklopte gumovú krytku micro-USB konektora. Pripojte ju pomocou priloženého USB káblu do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Nabíjanie je možné použiť aj štandardné nabíjačkou na mobilný telefón s micro-USB konektorom či POWERBANK. Počas nabíjania bliká indikačná LED nad bočným tlačidlom a ukazuje priebeh nabíjania. Po skončení nabíjania zostane svietiť.

Akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže ho možno kedykoľvek dobíjať a nie je nutné čakať až bude vybitý. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 2,5 - 4 hodiny (podľa sily použitého nabíjacieho zdroja).

Počas nabíjania je možné lampu zapnúť iba do režimu 40 lumenov.

Indikácia stavu nabitia batérie - po krátkom stlačení tlačidla (lampáš musí byť vypnutý) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérií nad ovládacím tlačidlom. Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na viac ako 80%, tri rozsvietené 60-80%, dve 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúce značí že batéria je nabitá na menej než 20%.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
 • V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššiu režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov: Akumulátor je takmer vybitý - nabite ho. Elektrické kontakty sú znečistené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole. Batériový uzáver je povolený, dotiahnite ho.

Záruka päť rokov na lampu, záruka dva roky na akumulátor.

Parametre

Materiál ABS plast
Pohlavie Unisex
Hmotnosť0,165 kg
Naposledy navštívené
Fenix CL26R je praktický prenosný nabíjací lampáš, ktorý môžete použiť pre osvetlenie miestnosti, stanu či pracovného stola. Vysoko jasné diódy ukryté pod valcovým difuzérom poskytujú svetelný tok až 400 lúmenov (ANSI) a vydrží až 400 hodín.