Tvarovanie skeletu lyžiarok technológoiu Vacuum Fit Fischer

Tvarovanie skeletu lyžiarok technológoiu Vacuum Fit Fischer

V Outdoor Guide máme stále naštartovanú našu tvarovaciu mašinu - technológiu VACUUM FIT od Fischeru, ktorá umožňuje kompletné tvarovanie skeletu lyžiarskej topánky podľa anatómie akejkoľvek nohy, vďaka REVOLUČNÉMU VACU-PLAST MATERIÁLU.

VACU-PLAST materiál a špeciálny proces tvarovania sprístupňujú fitting, ktorý využívajú aj top atléti v Svetovom pohári. Špeciálny Fischer High-Tech Polymer bol vyvinutý exkluzívne pre sektor lyžiarskej obuvi značky Fischer a vyniká vďaka: tvarovateľnosti pri teplote 80°C, odolnosti voči vysokej teplote, nízkej váhe a lepšiemu tlmeniu vibrácii. Vďaka Fischer VACUUM FIT vieme zákazníkom garantovať 100% padnúci tvar lyžiarskej obuvi.

KONEČNE - PRVÁ PLNE PRISPOSÔBITEĽNÁ SKIALPOVÁ TOPÁNKA!
Fischer VACUUM je legendárny - a teraz prvý krát aj v skialpovej topánke. Práve milovníci skialpu kladú na svoju obuv najväčšie nároky. Dlhé výstupy, technické úseky, pôžitkárske zjazdy - tu nesmú nohy bolieť.
Preto ortopédi, biomechanici a Fischer technici zkonštruovali turistickú lyžiarku od úplného základu a vybavili technológiou VACUUM.
Výsledkom je topánka s väčšou voľnosťou pohybu, lepším prenosom síl a dokonale padnúcim tvarom. Fischer transalp VACUUM - nový míľnik v skialpinizme.

TURISTICKÁ KONŠTRUKCIA
Konštrukcia SemiOverlap prináša top flexibilitu pri stúpani a vysoký výkon pri zjazdoch. VACUUM technológia umožňuje individuálne, anatomické prispôsobenie skeletu topánky každej nohe. Thermoshape úprava vnútornej papuče tento dokonalý tvar už len umocní.

UMIESTNENIE NOHY
Konvenčné, paralelné držanie nôh je neprirodzené. Soma-Tec (technológia prirodzeného postoja – chodidla mierne do V tvaru) prináša milovníkom túr na lyžiach poznateľne lepši prenos síl a väčšie pohodlie pri výstupe a zjazde.

ROTÁCIA KOMÍNA
Vďaka 60° rotácii komína topánky je každý krok v móde HIKE o 10 cm dlhší. Znie to bezvýznamne, ale v skutočnosti to znamená neuveriteľne veľa: v priemere 8 000 krokov na každých 1 000 výškových metrov.

PROCES VACUUM FIT TECHNOLOGY

VACUUM FIT STATION - SRDCE TVAROVACIEHO PROCESU
Fischer Vacuum Fit Station obsahuje všetky potrebné súčasti pre dokonalý proces tvarovania toánok.

TRI KROKY K DOKONALÉMU TVARU
1. ZAHRIATIE. Zahrejte skelet topánky na 80 stupnňov celzia.

2. PRÍPRAVA. Obujte si predhriatý skelet. Vyrovnajte a zafixujte lyžiarsky postoj na VacuumFit Station. Priložte kompresné vankúše .

3. TVAROVANIE A SCHLADENIE. Prispôsobte celú topánku anatómii pomocou stlačeného vzduchu. Použite chladiace vankúše na zatuhnutie a fixáciu skeletu.